Sık Sorulan Sorular

 Nasıl Satıcı olabilirim?

İlan portalımızda satıcı olmak çok kolay! Kayıt sayfamızdan ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz ve ardından hesabım sayfanızda profil bilgilerinizden edevlet entegreli TC kimlik onayı yapmanız gerekmektedir. Hepsi bu kadar artık ürünlerinizi milyonlarca kişiye ek bir ücret ödemeden tanıtabilirsiniz.

 Resim Yükleme Sınır ve Boyutu Kaçtır?

ariyorsan.com ilan yüklemek isteyen kullanıcılar için resim yükleme sınırını 35 olarak belirledik. Vitrin paketimizde 40 adet dir. Günümüz teknolojik mobil cihazlar ile çekilen resimler için ise resim boyutunu 5 mb olarak ayarladık. Daha fazla boyutta yüklenen resimleri whatsapp gibi platformlardan aktarım yaparak resim boyutlarını yüklemenizi tavsiye ederiz. Daha fazla sorun için bizlere iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Uygulamalara Erişim

Kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorular arasında mobil uygulama erişimi vardır. Değerli ariyorsan.com kullanıcısı mobil uygulama erişimlerimiz hizmette dir. Anasayfa alt bölümünde bulunan mobil uygulama butonu ile kolayca ister ios dilerseniz android uygulamalarımızı cihazlarınıza kurabilirsiniz.Ayrıca APP geliştirmelerimiz devam etmektedir.

 İlanım Ne Zaman Yayımlanır?

Politikalarımız gereği ilan yayımlama süresi en gec 6 saattir. Bu sure zarfında yayımlamak istediğiniz ilanınıza tekrar göz atabilir veya eksik bırakılan bilgileri tamamlayabilirsiniz. Editörlerimiz eklenen ilanların kontrollerini tamamlar ve yayıma alır. Ancak kurumsal üye iseniz ve Güvenilir üye logonuz varsa kendiniz onay yapar ve saniyeler içinde ilanınız yayında olur.

Doğru İlan Başlığı Nasıl olmalı?

Başlığa ürününüzü ifade eden ad, marka, model gibi tanımları uzun olmadan ve net şekilde yazmalısınız. Ürünün adına ya da markasına kimi sıfat ve tanımlar da eklenebilir. Bu tanımları dikkatle seçmemeniz durumunda alıcılar ürününüze güven duymayabilir. Casper 14.1 Celeron 1.86ghz Dizüstü Bilgisayar” uygun bir ilan başlığı örneği olarak verilebilir. Buna rağmen “Casper, az kullanılmış temiz dizüstü” gibi bir başlık hem ürünü tanımlamada hem de ciddi alıcıların ilgisini çekmede yetersiz kalacağından uygun değildir.

 Kaç İlan Hakkım Var?

arıyorsan.com kullanıcılarımız için ilan yayımlama sınırı getirmiyoruz. Yeni kayıt oluşturan üyeler için hesabım sayfasında 200 ilan sınırı gösteriyoruz. 200 ilanı yayımlayan kullanıcılarımız için sistem otomatik ikinci 200 ilan hakkı verir. Böylelikle ilan yayimlamak için ücret ödeme derdine son vermiş olursunuz.

Hesabım Neden Bantandı?

Hesap bant sistemi site kullanım şartlarına uymayan, İlan verme kurallarını ihlal eden, üyeler için gerekli hallerde aktif edilmektedir. Bir anlamıda üyelik dondurma ve iptal edilmesidir. Bant sistemi hangi hallerde kullanılır? İşte başlıca bant sebebleri küfür, tehtid veya hakaret bâri sözler site içi sistem açığı aramak, defâetle yasal olmayan ürün paylaşımı yapmak istemek, sahte veya asılsız ilan paylaşımı yapmak bant sebepleridir. Daha fazla bilgi için İlan verme kuralları bölümünden ulaşabilirsiniz.